اسمبل سیستم

برخلاف رایانه های از پیش ساخته شده، سیستم های اسمبل شده سفارشی رایانه ای است که برای پاسخگویی به نیازهای خاص مصرف کننده ساخته و سفارشی می شود. افراد برای بازی، ویرایش ویدئو و عکس، انیمیشن سازی و … اقدام به اسمب سیستم می کنند. قسمت های مختلف رایانه بر اساس توابع مورد نیاز سازنده در اولویت قرار دارند. اجزای جداگانه مانند کارت گرافیک، CPU، کیس و مادربرد معمولاً به صورت جداگانه خریداری می شوند تا بهترین قیمت ها را پیدا کنند و در اسمبل سیستم صرفه جویی کنند.

ساخت رایانه های سفارشی ممکن است به زمان و تحقیق نیاز داشته باشد اما قیمت آن ها نسبت به رایانه های پیش ساخته با همان سخت افزار و شخصی سازی کمتر است.

اسمبل سیستم گیمینگ

اسمبل سیستم چیست؟

رایانه سفارشی توسعه فناوری کاربر فیزیکی است و بسیاری از کاربران رایانه با کارایی بالا ترجیح می دهند یک رایانه سفارشی را به جای خرید یک رایانه عمومی سفارش دهند. جدا از هیجان، انتخاب قطعات خود بر اساس نیازهای خاص شما دلایل زیادی نیز برای ساخت سفارشی رایانه دارد. بسیاری از مزایای برجسته انتخاب رایانه های سفارشی نسبت به رایانه های شخصی مارک دار وجود دارد.

بودجه یکی از مهمترین عوامل تحریک کننده هنگام انتخاب بین رایانه های از پیش آماده و سفارشی است. تفاوت قابل توجهی در هزینه بین خرید رایانه شخصی که به راحتی در دسترس است و ساخت یک دستگاه شخصی وجود دارد. رایانه های شخصی از پیش ساخته شده دارای بسیاری از جنبه ها مانند هزینه های تبلیغات، هزینه های حمل و نقل و فقط تبلیغاتی مرتبط با یک مارک تجاری است. آنه ا بسیار گران قیمت هستند به این معنی که اگر قطعات خود را انتخاب کنید و ما آن ها را مونتاژ کنیم می توانید چندین میلیون تومان پس انداز کنید

برای اسمبل سیستم به چه مواردی نیاز داریم؟

برای اسمیل سیستم باید اجزای لازم برای سیستم خود را بدست آورید. این الزامات می تواند بر اساس نیاز کاربر تغییر کند.

علاوه بر اجزا به چند ابزار برای مونتاژ رایانه نیز نیاز دارید. اگرچه برخی از این ابزارها ممکن است همراه با خرید یک جز باشد اما همیشه تضمین نمی شود که ابزار مورد نیاز ارائه می شود. در زیر لیستی از ابزارهای معمول استفاده شده برای مونتاژ رایانه ارائه شده است:

 • ابزارهای رایانه ای
 • یک پیچ گوشتی سر فیلیپس
 • خمیر حرارتی برای استفاده در CPU
 • بند مچ دست ESD
 • ظروف برای تنظیم پیچ های مختلف درگیر
 • چراغ قوه یا منبع نور
 • پیچ های اضافی در اندازه های مختلف
 • سیم های مدیریت کابل برای کابل های داخل رایانه

تفاوت سیستم های سفارشی و رایانه های از پیش آماده

پس از انتخاب یک رایانه شخصی جدید اولین مرحله تصمیم گیری بین یک لپ تاپ یا یک میز کار است. با فرض اینکه انتخاب کرده اید با دسک تاپ کار کنید مرحله بعدی یافتن مورد مناسب است. احتمالاً طولی نخواهد کشید که شما می خواهید بین رایانه شخصی از قبل ساخته شده در مقابل رایانه سفارشی خود انتخاب کنید.

اگرچه تنوع سیستم یکی از بزرگترین مزایای بازی های رایانه ای است اما گزینه های زیادی وجود دارد بنابراین همیشه نمی دانید که از کجا شروع کنید.

در حالی که طیفی از گزینه ها در دسترس است شما به طور کلی سه گزینه دارید:

 1. می توانید یک رایانه شخصی که از قبل ساخته شده است خریداری کنید. رایانه های شخصی بازی از پیش ساخته شده سیستم های کاملی هستند که توسط سازندگان مشهور با استفاده از تنظیمات سخت افزاری متعادل و قابل اعتماد جمع شده اند. آن ها توسط تعدادی از معتبرترین نام ها در فضای رایانه به مقدار تولید می شوند. این موارد معمولاً در فروشگاه های محلی موجود هستند و به گونه ای طراحی شده اند که درست خارج از جعبه آماده استفاده می شوند.
 2. می توانید شخص دیگری را برای خود بسازید. گزینه دیگر سفارش ساخت شما از یک شرکت ساخت رایانه شخصی است. شما ویژگی ها و مولفه های مورد نظر خود را انتخاب می کنید و به تیمی متبحر و متخصص متکی هستید که یک PC را با توجه به مشخصات خود ساخته و برای شما ارسال می کنند.
 3. خودتان می توانید آن را بسازید. در آخر می توانید اجزای منفرد را تهیه کرده و در خودتان مونتاژ کنید.

اگرچه سه گزینه در این طیف به طور دقیق تعریف نشده اند و میان این سه گزینه وجود دارد اما همه آنها قابل تأمل است. بیایید هر دسته را با جزئیات دقیق تر بررسی کنیم.

بیایید با یکی از مهمترین عواملی که باید هنگام خرید رایانه شخصی جدید به آن فکر کنیم شروع می کنیم: اجزای داخل آن یکی از مزایای رایانه های شخصی این است که با سخت افزاری که انتخاب می کنید می توانید عملکرد دلخواه خود را بدست آورید. اما در صورت تمایل می توانید به شخص دیگری اجازه دهید این انتخاب ها را برای شما انجام دهد.

رایانه های از پیش ساخته

انتخاب کمتری نسبت به اجزای موجود در سیستم شماست.

 • راحت

به شناخت CPU و GPU مورد نظر شما کمک می کند. سیستم های از پیش ساخته شده گزینه جذابی برای کسانی است که کمتر به جزئیات جزئی هر یک از اجزای سازنده خود اهمیت می دهند (مانند سازنده و مشخصات دقیق مانند سرعت RAM).

آنها برای کسی که راحتی را نسبت به توانایی انتخاب و انتخاب هر سخت افزار موجود در ساخت خود ترجیح می دهد ایده آل هستند.

دانستن برخی مشخصات در مورد آنچه می خواهید (به عنوان مثال CPU و GPU ترجیحی) به شما در انتخاب رایانه مناسب کمک می کند اما برای انتخاب سخت افزار اضافی برای ساخت خود باید به سازنده رایانه اعتماد کنید.

رایانه های سفارشی (اسمبل شده)

 • پیکربندی های سخت افزاری قابل برنامه ریزی است

اگر به دنبال سفارشی سازی و توانایی به روزرسانی سخت افزار خود در جاده هستید اما لزوماً نمی خواهید رایانه خود را بسازید، سفارش یک ماشین ساخت سفارشی را از یک شرکت سازنده رایانه در نظر بگیرید.

این گزینه برخی از مزایای ساخت رایانه شخصی شما را فراهم می کند، بدین ترتیب که می توانید قطعات مورد نظر خود را انتخاب کنید. تفاوت در این است که یک سازنده با تجربه رایانه شخصی را برای شما جمع می کند.

به خاطر داشته باشید که پیکربندی های سخت افزاری پیشنهادی ممکن است همیشه با نیازهای شخصی شما مطابقت نداشته باشند. داشتن ایده ای دقیق درباره مشخصات سخت افزاری که برای ایجاد تعادل در سیستم خود نیاز دارید مفید است. این به شما امکان می دهد پارامترهای موردنظر خود را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که منعکس کننده آنچه شما به دنبال آن هستید می باشد.

اگر باز هم به راهنمایی بیشتری در مورد اسمبل سیستم احتیاج دارید می توانید به وب سایت تبلیغات ایران مراجعه نمایید یا با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید.