اهمیت طراحی UI / UX در توسعه برنامه های موبایل

یک طراحی برنامه تلفن همراه که دارای ظاهر و احساس خیره کننده ای است در نتیجه یک طراحی UI / UX خوب و کارامد است. امروزه تمام برنامه های معروف تلفن همراه با در نظر گرفتن طراحی UI / UX به طور منسجم ساخته می شوند.

برنامه های تلفن همراه که بدون در نظر گرفتن UI / UX طراحی شده اند منجر به عدم جذب کاربران می شود. امروزه کاربران ترجیح می دهند برنامه هایی سریع و آسان جستجو شوند که می توانند با تعاملات و لمس کمتر مشکلات آن ها را حل کنند. بنابراین درک اهمیت UI / UX در توسعه برنامه های تلفن همراه برای شرکت های توسعه دهنده برنامه های موبایل یا توسعه دهندگان برنامه بسیار مهم است. اول از همه درک مفهوم طراحی UI / UX بسیار حیاتی است.

رابط کاربری (UI)

طراحی UI یک برنامه تلفن همراه شامل شکل و ظاهر برنامه است. این به معنای نحوه تعامل برنامه شما با کاربران خود است. این به طور کلی بر ارائه برنامه تأکید دارد و وظیفه طراح رابط کاربری تمرکز بر طراحی گرافیکی برنامه با درک و در نظر گرفتن کاربران است.

تجربه ی کاربر (UX)

UX فرایندی است که دیدگاه کاربر در مورد احساس برنامه را تعیین می کند. این تأثیر زیادی در ایجاد تأثیرات تجاری شما دارد. تجربه کاربر شامل تمام عناصر تعامل کاربر با برنامه است. یک تجربه کاربری کارآمد روال افزایش اعتماد و رضایت مشتری با کمک به بهبود قابلیت استفاده، سادگی و همچنین رضایتمندی در برنامه و تعامل کاربر است. یک طراح بسیار خوب UX قبل از شروع طراحی برنامه مربوط به بازار هدف ، صنعت خاص ، نیاز کاربر و موارد دیگر ، تحقیقات کاملی انجام می دهد.

طراحی UI / UX

تأثیر یک طراحی UI / UX کارآمد بر موفقیت برنامه موبایل

برای موفقیت برنامه باید با رابط کاربری جذاب، تجربه لذت بخشی را به کاربران نهایی خود ارائه دهید. طراحی تجربه کاربری بسیار خوب و کارآمد برای توسعه یک برنامه موبایل برای ایجاد تجربیات جذاب بسیار حیاتی است. دلیل اصلی آن دستیابی به اهداف تجاری برای ساختن نام تجاری، بهبود شهرت برند و ایجاد ترافیک و درآمد بیشتر است. برای دستیابی به سود سودآور، طراحی تجربه کاربر برای ایجاد انگیزه در پاسخ به بازخورد کیفی مطلق نیاز دارد.

بسیاری از برنامه های فوق العاده طراحی شده وجود دارند که طراحی یکپارچه UX را برای افزایش عملکرد تبدیل ارائه می دهند. به عنوان مثال Flipboard یک برنامه شناخته شده iOS و Android از یک مجله دیجیتال است که اخبار سایت های مختلف و منابع اجتماعی را جمع آوری کرده و آنها را در قالب یک مجله نمایش می دهد.

این به شما احساس واقع بینانه هنگام خواندن و استفاده از انتقال برای ورق زدن صفحات و با جریان اطلاعاتی بی پایان را می دهد. بنابراین با ایجاد تعادل مناسب در طراحی UI و UX می توانید ترافیک طبیعی بیشتری را در برنامه تلفن همراه خود جلب کرده و همچنین برای مدت طولانی تجربه جذاب کاربران را در اختیار کاربران خود قرار دهید.

جنبه های مهم طراحی UI / UX

– شما باید از رنگ های رایج، نمادها، دکمه ها، سبک قلم و آیکون هایی استفاده کنید که استفاده از برنامه شما را برای کاربران آسان می کند و با استفاده از برنامه تلفن همراه آن ها را کمی بیشتر آشنا می کند. شما می توانید یک رابط کاربری استثنایی و برجسته در برنامه تلفن همراه خود ارائه دهید. شما می توانید طراحان وب را استخدام کنید زیرا آن ها عمدتا در بازی با رنگ و فونت مهارت دارند تا احساس شگفت انگیزی از برنامه شما ایجاد کنند.

– اطمینان حاصل کنید که عناصر مورد استفاده شما ساده هستند به ویژه زبان و تصاویر. با ساده ساختن عناصر نیازی به کتابچه راهنمای کاربر برای نشان دادن نحوه عملکرد برنامه خود ندارید.

– یک طراح ماهر UI / UX از طریق اعلان ها کاربران را در جریان هر پروسه در حال اجرا قرار می دهد. به عنوان مثال هنگام بارگیری محتوا، کاربر باید روی صفحه مطلع شود که چیزی بارگیری می شود. برای دستیابی به بهترین طراحی ها، طراحان زمان کاربران را در نظر می گیرند و برای آن ارزش قائل هستند. بنابراین آن ها باید هنگام طراحی برنامه، مطالب خود را سریع بارگذاری کنند.

– شما همچنین باید جریان کاربران را که با محتوا و اقدامات مرتبط هستند درک کنید. این بدان معنی است که برنامه شما نباید فقط از طرح های جذاب تشکیل شود. یک نکته بسیار مهم که برنامه شما باید بر روی آن تمرکز کند سهولت ارائه لذت بخش به کاربران در تعامل با برنامه است.

– رابط کاربری کلی طراحی برنامه شما باید یکنواخت باشد. این کار سهولت در شناسایی الگوی استفاده از طریق برنامه را برای کاربران فراهم می کند.

– طبق توصیه اپل حدود 44 پیکسل مربع اندازه مناسبی برای لمس است. کاربر محور برنامه شما باید با در نظر گرفتن اندازه انگشت توصیه شده طراحی شود. به این ترتیب ، کاربران می توانند روی دکمه خاصی کلیک کنند بدون اینکه دکمه دیگری را به اشتباه با آن فشار دهند. تغییر وضعیت پیمایش شما برای کاربران آسان و ساده است.

طراحی UI / UX

– هنگامی که به عنوان بخشی از طراحی خود از دکمه ها، ضامن ها یا نشانه های بصری استفاده می کنید سایه ها و شیب ها نقش بسیار مهمی دارند. این برای کاربر مفید است که رابط کاربری شما بسیار طبیعی است و استفاده از آن برای او آسان است. سایه ها و شیب ها هنگام ساخت دکمه های سه بعدی بسیار جذاب و فرم های زیبا به کار شما می آیند و همچنین جلوه ها باعث افزایش نمایش عناصر یا ورودی می شوند.

برای موفقیت برنامه باید برنامه را به گونه ای طراحی کنید که کاربر شما برای درک و استفاده از برنامه به تلاش کمتری نیاز داشته باشد. این کار علاقه آن ها به برنامه شما را افزایش می دهد و باعث می شود آن ها برنامه شما را به خانواده و دوستانشان توصیه کنند. اپلیکیشنی که درک آن برای کاربران دشوار است علاقه آن ها به برنامه را کاهش می دهد و باعث می شود برای انجام کارهای کوچکی وقت زیادی را صرف برنامه کنند.

امروزه برای موفقیت یک کسب و کار که از یک برنامه تلفن همراه استفاده می کند ارائه یک تجربه کاربری عالی به کاربر بسیار ضروری است. ارائه بهترین تجربه کاربری به آن ها به این معنی است که شما بهترین خدماتی را ارائه می دهید که به شما در افزایش فروش کمک می کند.

یک تجربه کاربری رضایت بخش مهمترین جنبه برنامه شماست که در آینده کسب و کار شما تأثیر دارد. بنابراین  اگر به دنبال تهیه یک برنامه موفق برای شرکت یا تجارت خود هستید باید در جستجوی بهترین شرکت های توسعه دهنده برنامه موبایل باشید که با طراحی UI / UX بسیار خوب در توسعه نرم افزار تلفن همراه هستند.

درک اهمیت طراحی UI و UX در توسعه برنامه های تلفن همراه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا مزایای زیادی در افزایش محبوبیت یک برنامه دارد.

Related Posts

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.